Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi a realita

20. 4. 2008

Charles Montgomery Burns

Fredrik Olsen vs. Montgomery Burns V našem světě najdete část pana Burnse v mnoha lidech. Bohatý stařík ve filmu představující zlo, chtivost, lakotu, marnivost a další nezmary je ale inspirovaný skutečností. Nejde však (naštěstí) o jednu osobu.

Norský multimilionář Fredrik Olsen byl inspirací pro vzhled pana Burnse jako takového. Na obrázku můžete vidět podobnost doslova úplnou. Fred Olsen je již 4. generací šéfů Fred. Olsen Group, založenou jeho pradědečkem Petterem Olsenem. Mimo jiné majitelem firmy Timex.

Olsen však nebyl jedinou inspirací Matta Groeninga. Povahu převzal od dalších megalomanů typu J.P. Morgan, Howard Hughes, William Randolph Hearst, Andrew Carnegie nebo známý John D. Rockefeller

Kwik-E-Mart

Kwik-E-Mart je další z míst, která existují i mimo žlutý svět. Ve USA a Kanadě bylo několik prodejen ze sítě 7-Eleven transformováno na Kwik-E-Mart coby reklama na přicházející The Simpsons – Movie.

Prodejny 7-Eleven by se daly popsat jako obdoba našich Albertů. Jde o klasický supermarket , kde najdete několik pokladen. Kwik-E-Mart ovšem existuje i mimo síť 7-Eleven, která se po určité době vrátila zpět ke svému vzhledu.

Hrstka maloobchodníků po USA a Kanadě vystupuje pod značkou Kwik-E-Mart. Oproti 7-Eleven supermarketům jde opravdu o maloobchod, kde najdete pouze jeden pult a prodavač zpravidla je i majitelem. Apu v seriálu sice majitelem obchodu není, ale podstupuje stejné extrémní přesčasy, jako je tomu zvykem v realitě, kdy prodavač vydělává sám na sebe.

Rodina Simpsonových a Groeningových

Když Matt Groening dával poprvé dohromady rodinku Simpsonových, bylo třeba přiřadit jména a vůbec charaktery, které si zapamatuje a nebudou pokaždé jiní. Proto napsal celou rodinku podle svých příbuzných.

Homer Groening

otec Matta Groeninga a jeden z jeho synů

Marge Groeningová

Groeningová matka. Rozdíl je pouze ten, že Marge v seriálu je Marjorie a nikoliv Margareta

Lisa Groeningová

Sestra Matta Groeninga

Maggie Groeningová

Sestra Matta Groeninga

Bart Simpson

je anagram slova Brat (spratek). Patrně se v něm ztvárnil sám Matt Groening

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bart

(123456789, 31. 12. 2011 15:02)

petra ty ses snad zblaznila ne???????????????????????

Bárt Simpson

(petra, 12. 2. 2011 15:54)

bárta bych si chtěla vzít